Rack a alarm dokopy?

Idem kupovat rack skrinu a zapojit si siet co nie je problem. No napadlo mi, ci sa aj kable od alarmu davaju do racku. Kable pre siet a alarm su vyvedene zvlast, ale dostatocne blizko seba aby som to do toho racku dotiahol. Doteraz som to chapal tak, ze alarm je zvlast skrinka mimo rack, ale neviem ci je to nutnost z urciteho dovodu. Dakujem za rady
Odpovedať
nedaval by som ich do racku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od posadstromzasaddom:

Idem kupovat rack skrinu a zapojit si siet co nie…
@posadstromzasaddom alarmove káble, resp. čidlá nefungujú na protokole Ethernet/ip... Takže logicky ich nemôžeš strčiť do racku a následne patch panela...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

nedaval by som ich do racku
@kejsix @megdesign A prečo? Ja to mám všetko v jednej skini/racku a nijak sa to neovplivnuje.
Odpovedať
Ústredňa alarmu je zvlášť skrinka, a ak budeš mať miesto v racku, môžeš ju tam kľudne dať. Ale môžeš ju dať aj mimo neho. Myslím si, že je to jedno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od posadstromzasaddom:

Idem kupovat rack skrinu a zapojit si siet co nie…
@posadstromzasaddom to asi nebude do bežného RD , u nás to máme len vo firme a nie všetke miestnosti majú požiarnu signalizáciu,nesmie sa tam ani fajčiť, ochrana ihned detekuje dym, takže požiarna kontrolná skrinka má zvlášť miestnosť i s náhradným zdrojom a druhú majú požiarnici aby mohli zasiahnúť i vtedy ked tam nikto nie je
Odpovedať
asi si myslel alarm na ochranu objektu proti vniknutiu, no rack do bežného domu?to bude asi vac ako 4 miesta v sieti a nie je ani WIFI
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od palo18:

@kejsix @megdesign A prečo? Ja to mám všetko v…
@palo18 podľa štylizácie otazky mám za to, že on nechce umiestniť alarmovú skrinku dnu do racku, ale že chce na káble od čidiel nakrimpovať RJ45 a strčiť do switchu... Ale takto to nefunguje. Pokiaľ chce "skrinku schovať do skrinky" tak môže, ale nie pchať čidlá do Ethernet/IP siete... A áno, aj ja to mám v 37U všetko, elektroinštaláciu, automatizáciu, sieť aj alarm, satelit/dvb-t multiswitch, UPS, NAS, NVR a pod...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od palo18:

@kejsix @megdesign A prečo? Ja to mám všetko v…
@palo18 Co ziskas skrinkou v skrini? Lepsi pristup pre montaznika je EZS na stene. Ale ako ved ano, v principe to tam mozes strcit.
Odpovedať
Super, dozvedel som sa odpoved. Cena info je, ze kable z alarmu nedam do patch panela. Tak by to bolo pre mna najlahsie a mozno by to pomohlo aj pri zapajani alarmu. V tom pripade ide len o to, ci chcem mat skrinku z alarmu schovanu v racku. Takze dakujem za info.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od posadstromzasaddom:

Super, dozvedel som sa odpoved. Cena info je, ze …
@posadstromzasaddom preco by sa nemali dat do patchpanela? Vsak patchpanel je pasivny prvok. Do switcha nie - to je jasne ale patchpanel je podla mna pekne ukoncenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@posadstromzasaddom preco by sa nemali dat do pat…
@igor256 No taky bol moj plan. Ale @megdesign napisal: "alarmove káble, resp. čidlá nefungujú na protokole Ethernet/ip... Takže logicky ich nemôžeš strčiť do racku a následne patch panela..."
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od posadstromzasaddom:

@igor256 No taky bol moj plan. Ale @megdesign nap…
@posadstromzasaddom a načo by si zbytočne išiel cez patch panel? Pri alarme sa na čidlá používa EoL. Čiže dva vodiče napájanie a jeden signálny. Spolu tri. Do alarmovej ústredne idú tieto vodiče pod svorky. Čiže by si nakrimpoval na kábel od čidla RJ45, strčil do patch panela a z patch panela znova kábel do ústredne. Zbytočnosť.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od posadstromzasaddom:

@igor256 No taky bol moj plan. Ale @megdesign nap…
@posadstromzasaddom toto je ústredňa alarmu, ktorého typ inštalujem ja. Červeným sú označené vstupy z čidiel...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@posadstromzasaddom a načo by si zbytočne išiel c…
@megdesign tak napísal si, že sa nemôžu dať do patchu. Ja som reagoval len na to, že môžu. Že je to zbytočné, je už druhá vec. Síce na druhú stranu to môže byť potom lepšie upratané a vyzerať krajšie, prehľadnejšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@megdesign tak napísal si, že sa nemôžu dať do pa…
@igor256 čo je na tom prehľadnejšie? Akurát sa tak môžeš pomýliť, keď budeš niekedy prehadzovať káble v patch paneli a streliť do Ethernetu napríklad napájanie čidla z ústredne...
Odpovedať
Dobre hrabe podaktorym, cidla do patchu ... Aby ktokolvek, co ide okolo, mohol prehadzat, odpojit, cokolvek.... Nikdy by som nepristupil na ozivovanie takejto hovadiny!!!! Cidla maju ist direkt na dosku ezs,omiela sa to na kazdom skoleni, len tu sa zas musia vymyslat mackopsy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?