Alarm Jablotron 100

Zobraz úvodný príspevok
Ak tu má niekto jablotron 100, prosím koľko Vás stáli všetky komponenty resp. cela ponuka na rodinný dom?
Odpovedať
Ved tam sme sa bavili o 100ke a jej komponentoch, ano mala si pravdu ze oasis mal bezdrotovu sirenu, ja som napisal ze uz jablotron 100 ma sice bezdrotovu ,ale potrebuje na nabijanie akumulatora priviest do nej napajanie, neviem preco si sa tiez nepresvedcila ked som ti napisal aj presny typ. Pre mna tato tema konci ja nemam cas sa tu s niekym dotahovat a neustale sa opakovat nastastie mám teraz dost roboty a nie tu sediet na fore.
Odpovedať
@richard71 ahoj , ak chces mám znameho vyškoleného technika školeného na montáž alarmov aj značky jablotron, aj paradoch, aj honeywell a iných značiek. Môžem mu to posunúť nech ti urobí cenovú ponuku.
Odpovedať
Profilova fotka
@marikoska dakujem. poprosim ta o kontakt. dakujem
Odpovedať
@richard71 Ahoj , moja mailova adresa je : jurcegova@gmail.com Viem mu to ešte dnes dať, tak ak si nájdeš čas pošli a on ti zavolá obratom nazad a povie ti všetko okolo toho aj cenu . pekný deň
Odpovedať
@richard71 Ahoj, pošleš mi to pdf teda ak máš záujem ešte o cenovú ponuku???ďakujem
Odpovedať
@richard71 Ahoj, len sa chcem spýtať ako si dopadol, či ti nejako poradil alebo čo?daj vedieť ...dik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Neviete tu nahodou o niekom,kto by mi to vedel nacenit a namontovat na vychodnom slovensku,konkretne v okoly Vranova?Kabely su uz natahane.Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mikeykristian Treba chranicky tahat, nie kable... Kable si das ake chces, vymenis neskor za video atd... Na Jablotron 100 idu min SYKFY 3 x 2 x 0,5.
Odpovedať
Jablotron 100 je zbernicovy system a komunikuje po 4 drotoch, 2x napajanie a 2x datova komunikacia. Vo vacsine pripadov sa da pouzit aj najlacnejsi UTP kabel v zavislosti od poctu komponentov na zbernici a celkovej dlzky vedenia. Ak robis predpripravu, tak pri 100 mozes natahat hned aj kabel, je to jednoduchsie, ako to potom pretlacat cez chranicky a kludne to tahaj od komponentu po komponent, nemusi to byt tahane do hviezdy. Jednotlive komponenty su medzi sebou pospajane "paralelne". Toto plati len pre Jablotron 100, nie pre oasis!
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@mikeykristian Ano, je to jedno. Vsetky zbernicove komponenty su komunikacou totozne. Iba vetva zbernice, ktora by ti pripadne vybiehala von - mimo zabezpeceny objekt (napr. ovladanie cerpadla, alebo PG vystupov niekde vonku), by mala byt oddelena "oddelovacom", aby ti v pripade sabotaze nelahla cela zbernica....
Odpovedať
@mikeykristian A este pozor na pocet komponentov za sebou - prudova zatazitelnost zbernice!!!
Odpovedať
Ja som včera dostal ponuku od Jablotronu tiež. Nakoľko budem realizovať novostavbu, rátam s lacnejším drôtovým prevedením, ktoré si ponaťahujem sám. V rozpise ponuky mám: ústredňa JA101K akumulátor SA214/2 JA114E modul JA111A vonk. siréna JA192E segment pre prístupové moduly JA110P detektor 8x pohyb JA120PB detektor 1x pohyb + sklo JA120PC foto detektor 1x JA154J ovládač 2x JA110ST detektor dymu a teploty JA111H modul pre pripojenie GS130 detektor horLavých plynov montáž bez kabeláže. Celková cena 1283,50€, tiež stiahnuteľná na 1200€. Počas interiérových prác mi zapožičia vlastný bezpečnostný systém, aby som si svoj nezničil. Okolo 800€ požičovné, ktoré sa potom odráta od mojej finálnej cene. To je celkom dobré. Ale po pravde som rátal max s 1000€. Systém chcem aby bežal hneď, ako sa osadia okná a dvere.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahoj, ak správne chápem stránky výrobcu, Jablotron 100 sa vyrába v dvoch verziách: káblovej a bezdrôtovej? Ktorú mi viete odporučiť?
Odpovedať
Jablotron 100 je univerzalny system, aj kablovy a aj bezdrotovy (zalezi od toho, co k tomu pripojis). Kablovy je lacnejsi, stabilnejsi a bezproblemovejsi, do novostavby urcite kabel. Ak sa neda kabel, tak az potom by som uvazoval nad bezdrotovou verziou. Bezdrotova verzia je taka ista, je tam iba navyse bezdrotovy modul, ktory komunikuje s ostatnymi bezdrotovymi prvkami v systeme.
Odpovedať
@janulikk na to, aby fungovaly bezdrotove ovladace JA-154J (a celkovo vsetky ostatne bezdr. komponenty) je potrebny bezdrotovy modul JA-110R, ktory ti v rozpise chyba!
Odpovedať
@supiiik Dakujem. Tento tyzden mi maju v dome robit rozvody elektriny. V pripade, ze by som chcel drotovu verziu, co mam povedat elektrikarovi?
Odpovedať
@calimero Najprv treba cely system vhodne navrhnut, cize, kde bude ktory senzor. Podla toho potom natahat vedenie zbernice. Popis zapojenia je popisany v starsich prispevkoch na tejto strane temy. Asi by bolo lepsie to dat niekomu pozriet a nacenit. Ten dotycny by ti mal ten system aj navrhnut a podla toho sa to bude zapajat. Ak sa chces tomuto kroku vyhnut a vies, kde budu senzory, tak staci natahat UTP kabel od senzora k senzoru. Jablotron 100 nie je system, ktory kupis v e-shope, teda aspon taka bola obchodna politika jablotronu s touto verziou alarmu.
Odpovedať
@supiiik Dakujem. V podstate staci mi po jednom PIR detektore do kazdej obytnej miestnosti (mozno verzia s kamerou) plus vnutorna a vonkajsia syrena. Inak existuje nejaka ochrana proti GSM rusickam? Ak nie, tak potom je v podstate cely Jablotron 100 zbytocny, alebo neuvazujem spravne?
Odpovedať
@calimero Povedal by som, ze v podstate ani nevies co chces. Preco iba po jednom PIR a sireny? Preco nie aj magnety na okna? preco nie aj senzory rozbitia skla? Preco nie aj dymovy senzor? Preco nie aj zaplavovy senzor? Skutocne je lepsie si to dat niekomu navrhnut a prekonzultovat moznosti. Jablotron 100 ma detekciu rusenia (nie som si isty, ci aj GSM, alebo len vlastne RF pasmo), ale v pripade, ze vyzadujes vyssiu bezpecnost, je mozne pripojit sa do sveta aj cez pevnu linku, alebo internet. V pripade akehokolvek rusenia zostava sirena funkcna, takze aj zlodej s rusickou ma o zabavu postarane :)
Odpovedať
@supiiik Dik. PIR detektory a syrenu povazujem za najucinnejsie komponenty, co sa zlodejov tyka. Magnety na vchodove dvere a terasove okno do obyvacky ano, na to som zabudol. Detektor rozbitia skla - co som sa rozpraval s clovekom, ktory riesi vlamacky, v dnesnej dobe v podstate ziaden zlodej nevnika do domu rozbitim skla - dnesne vakuove trojskla - pri rozbiti je to rana, ze zobudi celu dedinu. Poziar - nemame krb, ani komin, kurenie bude elektricke - senzor mozno ano, uvidim podla ceny. V kazdom pripade to budem konzultovat. Este raz diky.
Odpovedať
Hm, ja by som magnety dal na vsetky okna, ktore sa daju otvarat. Kamarata presne takto vykradli cez okno (navrtali dierku v plastovom okne a otvorili si ho) kym on si spokojne spinkal. Tiez mal len alarm s PIR, takze cez noc ho mal vzdy vypnuty.
Odpovedať
@danculd diky za postreh a spravnu uvahu. S tymi magnetmi to je pravda :-)
Odpovedať
...aj my máme jablotron /káblový/ asi mesiac, hneď ako nám osadili okná...
Odpovedať
@danculd Sikovny zlodej ta vykradne aj s aktivovanym PIRkom. PIR senzor reaguje na pohybujuci sa objekt o teplote priblizne 36°C. To znamena, ze ak sa zlodej oblecie do hasicskeho vystroja, alebo niecoho podobneho, tak moze pred tvojim (kamarotvym) PIRkom tancovat aj pol hodinu, kym spusti alarm. Pred casom som uvazoval podobne ako calimero, chcel som len niekolko PIR senzorov a vonkajsiu sirenu. Na strankach jablotronu som nasiel moznost zucastnit sa skolenia na Jablotron 100 a nasledne som zistil, ze to asi nebude ta ochrana, ktoru som hladal. Chcel som usetrit (ako financie, tak aj robotu), ale dnes uz by som asi alarm bez plastovej ochrany nedal. Dokonca niekde preferuju ochranu okien pred PIR senzormi. Treba si uvedomit, ze na to, aby sa zlodej dostal do domu, musi prekonat nejaky stavebny otvor (okno, dvere), bud ho otvori, alebo rozbije, cize toto by mal byt zaklad a navyse ako bonus sa daju tieto senzory zapnut, aj ked je majitel doma a napr. spi. BTW, tie magneticke senzory nemusia byt ani drahe a ani nemusia špatit. Daju sa kupit miniaturne magnety, ktore sa zavrtaju do vnutornej casti ramu. Nie je ich vobec vidiet a stoja asi 3EUR/kus - SA-211 (na pripojenie k zbernici je potrebny este prostrednik v cene niekolko desiatok EUR JA-110M (2 vstupy), JA-118M (8 vstupov), JA-116H (16 vstupov) ).
Odpovedať
@supiiik Pod to co si napisal sa aj podpisem. :-) Ja prave uvazujem ci ist vobec do PIR detektora do kazdej miestnosti a kazit si vzhlad stien nejakym detektorom alebo dat napriklad len jeden do chodby, tym pokryt vsetky vnutorne vstupy do izieb, pripadne este do technickej miestnosti kde je samotna jednotka alarmu a vsade inde len magneticke senzory na okna a vonkajsie dvere. A samozrejme cez noc zapinat len plastove detektory a v pripade nepritomnosti aj PIR. Len moc som to este neskumal, tak neviem ci je to jednoducho realizovatelne. PS: Na ten hasicsky vystroj by mal bez problemov zareagovat PIR+MW. Ine by som uz aj tak nedaval.
Odpovedať
Ja mam namontovonu 100 uz nejaký piatok. Len 1 PIR v zone kadial by musel ist kazdy zlodej. Je to postavene na plastovej ochrane + detektory rozbitia skla + zaplavove cidla + detektor dymu. Porozdelovane na zony. Magnety su zafrezovane v oknach, vobec ich nevidno. da sa otvorit aj vetracka a magnet nerozpoji. V nocnom rezime je zapnuta len plastova ochrana, pri nepritomnosti aj PIR. zaplavove cidla aktivne nonstop. ovladania garazovej brany a vstupnej brany spolupracuje s alarmom. co ma vyhodu že ak mam auto len na dvore a zabezpeceny dom tak je chranena aj brana. trochu bola drahsia kablovacka aj alarm ale uz by som nemenil. Pocit istoty a sucha na nezaplatenie:)
Odpovedať
Profilova fotka
@pbmartin a co ta to stalo nakomplet ? rozmyslam nad niecim, tiez...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?