Usmrtenie sliepky

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj , idem si pre radu bývam na dedine a záhradu mám pod lesom pletivo na výbehu zahrabané v zemi v snehu žiadne stopy no predsa mi niečo roztrhalo sliepku , stretol sa niekto už z niečím takým. Výbeh nieje zakrytý z hora . Mohol to byť dravec. Za odpovede ďakujem .
Odpovedať
1
2
@bookeeper tá nehrdúsi kozy? 😄
Odpovedať
@bookeeper to bude dozaista to spravne 😄 ale susedom tiez teraz dve posli podobnym sposobom, je dobre aby boli chranene tie sliepky aj zhora.
Odpovedať
tak vraj neboli ziadne viditelne stopy po liske ci inej "selme", tak to vidim jedine na toho dravca. a to akoze ti zabilo iba jednu?
Odpovedať
Ak nebolu stopy, mohol to byt kludne dravec a vyzera to tak, ze sliepka je taka vydobana. Ak nie je vybeh prekryty aj zhora, tak kludne
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign tak to musi byt doslova kuzelnik a nie masiar aby z takej kury spravil taku slaninu 🙂
Odpovedať
@marcod treba čítať! Píše, že výbeh je zhora prekrytý...
Odpovedať
to urobí i lasica prejde i malou medzierkou no nevie lietať a museli by tam vidieť na snehu stopy , jastrab sliepku zoberie celú,naraz zožerie koľko váži ak by sa tam dostal,nebude riskovať že ho tam niekto vyruší, mne ju chcel zobrať z dvora , no nevšimol si schovaného psa a mal namále
Odpovedať
Je úplne jedno, čo to bolo, ak nechceš takto nájsť aj ďalšie kusy, treba si kurník a výbeh lepšie zabezpečiť, lebo ak sa mu to podarilo raz, tak si myslím, že sa istotne vráti
Odpovedať
chudatko. akoze niekto si povie mozno, ze je to "len" sliepka, ale mna takyto pohlad fakt ubija. asi by som bola aj bez tej fotky, ale no budis.
Odpovedať
@44olina tak kazdeho chovatela to podla mna zamrzi, nie len zo strany cistej skody, ale tak predsa len clovek to chova, stara sa aby sa im darilo a potom pride nieco, co ti to len tak zahrdusi
Odpovedať
@megdesign Čítať potrebuješ hlavne ty. 🙂
Odpovedať
@richard71 mmm, slanina z kury🙂 to musi byt teda ozaj gurmansky zazitok.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petiar ja určite nie.
Odpovedať
@megdesign "Výbeh nieje zakrytý z hora" 😉 Nabudúce čítaj poriadne.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ale potom sa nie je comu cudovat, ze raz za cas taketo navsteva pride. Co sliepku usmrtilo je zatazko povedat, ak zviera v snehu nezanechalo nejake stopy
Odpovedať
@embeck ahoj áno , usmrtena bola iba jedna , 4 boli v kurine keď som došiel večer ich zavrieť
Odpovedať
@turbot a nenapadlo tá že som sa musel ja tam niejako dostať a tá stopa je moja. ?
Odpovedať
@sucho_22 ďakujem vám krásne výbeh je už oplotený z hora, jastrab prichytený ako sedí u susedu na strome no má už smolu , dnu sa už nedostane
Odpovedať
@jozef7591 tak chvalabohu pripad je konecne vyrieseny🙂 hadam sa vam to uz nestane. tolka skoda.
Odpovedať
chuda sliepka. no ale aspon vies co to bolo, asi cihal na dalsiu obet alebo si chcel priste este pre tuto. hadam to nove oplotenie zaberie a sliepocky budu v bezpeci
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Dobrý deň chcem sa opýtať čo by to mohlo byť za zviera dnes v noci jedna usmrtena , a ostatne zranené ale všetko zadná časť tela , priložím foto budem vďačný za každú radu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miroo115:

Dobrý deň chcem sa opýtať čo by to mohlo byť za z…
@miroo115 mne hneď napadlo plot skontrolovať, či nemáte tam dáku dieru, kade by mohlo nejaké zviera preliezť. ale je mi čudné, že tie zvyšné sú len zranené a nie tiež usmrtené. stihli ujsť?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozef7591:

@sucho_22 ďakujem vám krásne výbeh je už oplotený…
@jozef7591 Akú smolu má ten jastrab? Veď si mu len zatvoril bufet, kde chodil na obedy. Posunie sa vedľa, ku nejakému Tvojmu susedovi ... Keby sa toto, čo Tebe, prihodilo mne, ver, že nejako by som ho odchytil,... a potom by som Ti rozprával o "smole" toho jastraba. A keby sa nedarilo odchytiť, stále existujú silné, presné vzduchovky, flóbertky, kuše a pod... Vtedy je to smola jastraba!
Odpovedať
no mne to takisto len na zviera vychadza, pripadne este na nejakeho velmi hlupeho ludskeho jedinca :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nicholiacik:

no mne to takisto len na zviera vychadza, pripadn…
@nicholiacik To si neviem predstavit, z akeho dovodu by nejaky clovek toto robil zvieratam. To uz keby ich chcel aspon ukradnut alebo co, ale nie takto dokalicit. To bude jedine zviera.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od nicholiacik:

no mne to takisto len na zviera vychadza, pripadn…
@nicholiacik osobne si myslim, ze clovek by si tu sliepku vzal. to by uz musel byt fakt naruseny, ak by mu slo o to, len uskodit, zabit a este aj nechat tak. podla mna to bola kuna, liska, macka, proste tych lovcov zo zvieracej rise mohlo byt viacej
Odpovedať
hocico co sa tam zmestilo no ratam tak to skor na kunu ako lisku ale takto podla zraneni je len velmi tzako povedat, kto bol tym navstevnikom
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jakobko:

hocico co sa tam zmestilo no ratam tak to skor na…
@jakobko u nasej babky sa toto stalo pred par rokmi, ale doteraz sa nezistilo, co im ublizilo. plot bol v absolutnom poriadku, neposkodeny, ale padlo ich asi zo pat, nie iba jedna. 😑 ale tak jasne, ze to zamrzi, aj ked sa jednej daco stane.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?