Kokcidioza

Dobrý deň , začíname chovať hydinu a podľa rôznych diskusii by maly mať naše 2 sliepky kokcidiozu, ( apatia, nasuchorene perie, riedka zelenohneda stolica ) chcem sa opýtať čím sa to dá liečiť na koľko všade píšu k ant. No nikde som nenašiel názov a či je to vôbec reálne také sliepky vyliečiť .
Odpovedať
Profilova fotka
@amater12 https://garden.desigusxpro.com/sk/kur...
Odpovedať
@amater12 Klozanit, Salicox, zarobiť nabrať do striekačky (bez ihly) a aplikovať každej do zobáka, nespoliehať sa, že sa napijú. Vajcia nekonzumovať min 1 mesiac, mäso 15 dní. Do vody preventívne Acidomid, alebo Citroenzymix. A nabudúce kupovať už očkované, prípadne ich očkovať sám.
Odpovedať
@amater12 počkaj, 2 sliepky? Skráť to o hlavu, hoď to psovi a kúp si iné. Tieto než sa ti spamätajú uplynú 3-4 mesiace.
Odpovedať
Sliepky boli kupované očkované a z farmy
Odpovedať
@amater12 tak nemajú kokcidiózu. Dúfam, že nie z Gyronu.
Odpovedať
@foox nie od čiernej nad Tisou
Odpovedať
@amater12 Acidomid. Alebo jablčný ocot... Ale kokcidioza sa zle lieči. Tam treba dbať na prevenciu...
Odpovedať
@megdesign kokcidióza sa liekmi lieči ľahko, Klozanitom - 3 dni liek, 2 dni pauza a ešte tri dni liek. Alebo 1,3,5,7,9 ty deň liek a je po nej.
Odpovedať
@foox kokcidioza sa liečiť teoreticky ani nedá. Jedinec ak už má raz kokcidiozu, bude mať narušenú pečeň a vnútornosti aj po "vyliečení". Poznám to u králikov veľmi dobre. Aj u sliepok. Ak chytia kokcidiozu a následne ju prekonajú, prežijú, majú uzliny na pečeni = nepoužiteľná v kuchyni.
Odpovedať
@megdesign u králikov OK, ale u sliepok na pečeni nič nie je.
Odpovedať
@foox ďakujem pekne , vyskúšam,
Odpovedať
@megdesign ďakujem pekne jesť sa určite nebude na koľko sa snažím holku zaradiť medzi výstavný kus. A keď jej uzliky na pečení nebudú vadiť ku kvalitnému životu, a k produkcii vajec 🫣 tak za skúšku to stojí
Odpovedať
Článok sa načítava...
@foox ešte mám otázku môže pri kokcidioe sliepka padať z nôh ( stojí na jednej nohe druhá je citlivá a nevie na nej stať
Odpovedať
@amater12 s tým som sa nestretol, neviem
Odpovedať
@foox ďakujem za odpoved
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?