Ako vymysliet chodbu ?

Ahojte, poprosim o radu, mam chodbu, kde mam priestor na 249cm siroku chodbovu skrinu (kludne hovorme o 240cm). Zo zadu a z jedneho boku su steny, hlbka 66cm. A teraz ten problem, chcel by som tam: - cast kde sa da sadnut - cast, kde sa da nieco polozit (vo vyske 110cm asi) - kluce a pod - cast, kde si zavesim priamo kabaty (bez otvarania skrine) - ak sa niekde este zmesti zrkadlo... (kludne aj do skrinky..) Dakujem za rady a napady ! a to vsetko by som rad v bielej farbe, pripadne kombinacia s drevom, minimalisticky styl... Da sa to ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

Ahojte, poprosim o radu, mam chodbu, kde mam prie…
@basobaso dá sa to :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

Ahojte, poprosim o radu, mam chodbu, kde mam prie…
@basobaso no a zavolajte si nejakého šikovného stolára, ktorý vám spraví popredu aj návrh a ukáže materiál z čoho bude vyrobený.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chilim:

@basobaso no a zavolajte si nejakého šikovného st…
@chilim vyhotovit si to chcem sam :-) len ako to pekne navrhnut...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

Ahojte, poprosim o radu, mam chodbu, kde mam prie…
@basobaso pôdorys by pomohol na radenie a na inšpiráciu asi internet 🙂 zrkadlo sa dá dať na skrinku, na stenu alebo aj nad sedaciu časť.. dole môže byť aj miesto na topánky pod sedením/všade/nikde.. veľa možností
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Ak je chodba siroka, moze byt vesanie, zrkadlo, odkladacia policka na opacnej strane. https://www.modrastrecha.sk/inspirati...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahoj. Ak je chodba siroka, moze byt vesanie, zrka…
@lenkito10 Zial na druhej strane sa neda (dvere do WC a do komory)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@basobaso pôdorys by pomohol na radenie a na inšp…
@marsdm ved prave, ze moznosti je vela a ja chcem spojit asi nespojitelne (vsetko) :-) na kazdom jednom priklade mi vzdy nieco chyba (napriklad komoda - odkladaci priestor, niekde zase sedenie... ale urcite su to pekne inspiracie, napriklad na ulozny priestor na topanky dole
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@basobaso pôdorys by pomohol na radenie a na inšp…
@marsdm a pripajam podorys (rozmer 2550 je k otvoru, kedze je tam oblozka, tak je tam otvor cca 2490mm
Odpovedať
podorys (to zelene je planovana skrina v chodbe)
Odpovedať
Urcite sa to da, treba si iba premysliet zony aby to pekne na seba navazovalo. Tiez som toto iste riesil na byte aj som si zrealizoval. Nakoniec je tam vsetko cast na sedenie, suplik na ciapky, lamelky, vesiaky na kabaty, spodna polica na topanky, odkladacis cast na kluce, cele podsvietene + plno ulozneho priestoru
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

@marsdm ved prave, ze moznosti je vela a ja chcem…
@basobaso veď ten prvý obrázok má všetko okrem zrkadla a ten druhý už má aj zrkadlo, akurát dole by boli otvorené tie skrinky, aby tam mohli byť topánky. Čiže dá sa všetko skĺbiť. Či ešte niečo tam chýba?
Odpovedať
Profilova fotka
.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od skapikpalo:

Urcite sa to da, treba si iba premysliet zony aby…
@skapikpalo velmi pekne, takuto nejaku predstavu mam aj ja. Ale pri mojom podoryse vidno, ze to treba inak usporiadat (napr aby toto sedenie nebolo exponovane blizko obyvacky, pripadne nebolo za rohom za dverami... ) a uz to potom tak neladi a rozhadze sa to. Ale urcite sa mi paci ten napad s otvorenym priestorom na topanky - prakticke
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@basobaso veď ten prvý obrázok má všetko okrem zr…
@marsdm zrkadlo kludne ozeliem. pripadne moze byt na vnutornej strane dvierok. Nic tam nechyba, len to vhodne usporiadanie vzhladom k mojej situacii (jedna cast je viditelna z obyvacky), ta cast v rohu, tam sa otvaraju vchodove dvere, apod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

.
@lenkito10 dakujem krasne ! asi to dopadne nejako takto, uz len vymenit poradie (najprv cast so zrkadlom, potom sedenie, potom skrina)... a ta samostatna skrinka by bola suflikova... nejako takto... a teraz rozmery (ratajme kludne na 240cm)... 1. suflikova komoda 80 2. sedenie 100 (alebo 80) 3. skrina 60 (alebo 80)
Odpovedať
Profilova fotka
Daj si viac miesta na skrinu a kabaty ako na sedenie. 2 sufliky by ti mohli stacit na ciapky sale a rukavice. Na topanky tiez potrebujes police, len jeden rad naspodu nebude stacit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Daj si viac miesta na skrinu a kabaty ako na sede…
@lenkito10 kabaty aj topanky mozem dat aj do satnika, v kazdom pripade aj v tej casti kde sa bude sediet aj tam budu kabaty. Zo skusenosti suflikov sa zide kludne aj 4, male deti (ciapky nakrcniky rukavice....) plus je to dost prakticke miesto na rozne veci :) Spodny suflik by kludne mohol byt na dalsie topanky, pripadne medzi sedenim a tym otvorenym priestorom na topanky sa tiez mozno zmesti suflik ... ? v akej vyske by malo byt to sedenie ? 45 cm ?
Odpovedať
tiez ak dam skrinu uplne do rohu, aby sa to dalo pohodlne otvarat, mozzno by bolo lepsie to dat 4-5 cm od steny (kedze mam rezervu) ? len by to uz neposobilo 'uhladne'.. a tiez ak chcem nieco ako 'niku' ako bude ta policka, ale bude nakraji nalavo kde bude vidiet aj lavy bok, ako vyriesit ten detail ? mozno aj rozdelit ten bok by bolo zaujimave...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

tiez ak dam skrinu uplne do rohu, aby sa to dalo …
@basobaso toto bude určite na mieru a vtedy stolár nemá problém pridať záslep k stene, aby dvierka boli tých pár cm od steny. A aby to vyzeralo dobre, tak sa dáva taký istý lem aj hore a môže ísť dokola. Asi nebudú sedieť dvaja dospelý naraz, takže stačí aj 80cm a nechať si viac priestoru na úložný priestor, ako tu bolo poradené. Výška sedenia môže byť ako vyhovuje, alebo teda v klasickej výške ako máva stolička. A treba si pozrieť už teraz koľko je topánok a búnd, lebo sa to nezdá niekedy že toľko toho je. Za mňa je lepší ten voľný priestor pod, aby sa tam dali dať všetky topánky čo sa aktuálne používajú a nezavazdajú v ceste. A sezónne veci kľudne do horných skriniek dať a keď ich bude treba tak presunúť dole.
Odpovedať
Dvere od satnikovej skrine kludne mozu byt az po stenu, je to tak cistejsie, bude sa dat otvarat pohode, staci iba namontovat brzdu alebo na stenu gumeny spunt aby dverka nebuchali o stenu pri otvarani
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@basobaso toto bude určite na mieru a vtedy stolá…
@marsdm vyrabat to budem ja :) ulozny priestor mam aj v satniku, takze tam sa viem uskromnit napriklad. Pridam nejaky navrh konecne, ktory sa mi uz pozdava :)
Odpovedať
Takto mi to zatial vychadza. Ta spodna cast, ktora je otvorena, by bola este rozdelena na 2 casti, dolna by bola ako otvor, a v hornej casti by bol este suflik. Nad lavou castou by bolo zrkadlo..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

Takto mi to zatial vychadza. Ta spodna cast, ktor…
@basobaso nieco podobne sme zmajstrovali aj my, nabytok ikea, lamely mekury market a tu dosku na sedenie sme si dali vyrobit v atvyne - je to len taka lavica z dvoch dosak.. Nad tymi dvoma suflikmi je zrkadlo.. Posielam foto na inspiraciu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hexina:

@basobaso nieco podobne sme zmajstrovali aj my, n…
@hexina dakujem. ano toto je velmi blizko tomu, co chcem (akurat si to budem robit na mieru az po vrch, dvierka z ikea). Ta cast v strede dole sa ako otvara ? klasicke dvierka na push ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

@hexina dakujem. ano toto je velmi blizko tomu, c…
@basobaso ano na push.. Aj ta velka skrina je na push
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hexina:

@basobaso ano na push.. Aj ta velka skrina je na …
@hexina ano ale myslel som aj ci tam nie je nejaky vyklop alebo iny mechanizmus...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

@hexina ano ale myslel som aj ci tam nie je nejak…
@basobaso nic sofistikovane.. klasicke dvierka s dvoma pantami a push
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od basobaso:

Takto mi to zatial vychadza. Ta spodna cast, ktor…
@basobaso neviem či nie je zbytočne veľa toho voľného priestoru dolu. Páčil sa mi ten návrh lenkito, kde bol šuflík pod sedením ešte, ale teda treba zmerať topánky aké sú vysoké, aby sa zmestili. A mne by sa asi viac páčila tá skriňa od obývačky celá po zem, nech to je také uzavretejšie opticky. A teda aj pri svojpomocnej montáži sa dá dať v pohode ten lem na boku, aby sa dali v pohode aj šuflíky otvárať pri zárubni.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím, u nás sú momentálne veľmi obľúbené lamelové zostavy so sedením. Pripájam článok, ktorý by vás mohol inšpirovať. Mame tam tunu realizácií, podobných tomu co hladate. Držím palce pri hladani: https://www.kuchynevalent.sk/predsien...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?