Dlažba okolo bazéna na terče alebo lepiť ?

Zdravím, ako by ste odporučili položiť dlažbu okolo bazéna ? Pôvodne som chcel dať lepiť ale viacero ľudí ma odhovára, že môže neskôr prasknúť a podobne nakoľko je vystavená priamemu vonkajšiemu prostrediu. Alternatíva je umiestniť na terče. A na veľa realizáciach som si aj všimol, že sa to umiestňuje na terče. V prípade, že by sa zvolila táto možnosť je potrebné pod terče robiť základovú dosku alebo postačí zhutnený makadám ? Osobne sa toho makadámu trochu obávam, či po dlhších daždoch a podobne po pár rokoch to nebude krivé. Ďakujem:)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jakubach:

Zdravím, ako by ste odporučili položiť dlažbu ok…
@jakubach alternatíva je na terče alebo uložiť priamo do štrku (dlažba hrúbka 2cm)....ak pripravíš nekvalitne lôžko môže sa niečo pohnúť ale vždy sa to bude dať opraviť nezrovnateľne jednoduchšie ako prasknuté dlažby na lepidle.
Odpovedať
Ano exterierova dlazba je vacsinou o hrubke 2cm a tu aj budem davat. Otazne je len, ci robit aj betonovy zaklad (obkladac odporuca) ale ci by nepostacovalo aj zhutnene strkove?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jakubach:

Ano exterierova dlazba je vacsinou o hrubke 2cm a…
@jakubach(dlažba, ktorá sa má lepiť by mala 2cm úplne zbytočne) ...ako kvalitne sa dá hutniť štrk okolo bazénu neviem posúdiť a na terče som dlažbu neukladal....niekto dáva betón aj pod zámkovú dlažbu....ja by som to nespravil.... ale kto dá na cudzie rady robí cudzie chyby...či moje alebo obkladačove to je ťažko povedať.🙃
Odpovedať
Pozri technicky list a pripadne kontaktuj vyrobcu. Ak si pozries napr Topteramo máš presne napisane ako to urobiť. Je síce pekne co sa tu na MS píše a radi ale primárne.sa je vhodne riadit pokynom vyrobcu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?