Nové testy na vodičák od 1.4.2023

https://www.minv.sk/?test-pcp-test skúšal som test po ukončení zobrazí správne i nesprávne ale nezobrazí aké majú byť správne neviete niekto kde to nájsť, ak sa dá opakovať test dá nový na stránke nie je kontakt na políciu na facebooku dali len niektoré a nikto z kompetentných neodpovedá
Odpovedať
1
2
Skusil som, a vo vyhodnoteni mi stacilo kliknut na ktorukolvek otazku v danej tabulke, pricom sa zobrazila aj spravna odpoved. Toto ti nestaci?
Odpovedať
@nomitan v ktorom prehliadači a systéme?
Odpovedať
To co su inac za p...ske otazky? 😢 Ktore zasady by mal dodrziavat zacinajuci vodic? 😄 Najcastejsou pricinou retazovych havarii je? 😄 To sama perla. Ale 3 krizovatky v celom teste.
Odpovedať
@palo18 jedine s križovatkami nemám problém aj ked nové značky som ešte nikde nevidel, viaceré sú zbytočné chytáky napr, čo je zastavenie správna odpoved je nezávislé od vôle vodiča ale v inej je správne aj urýchlené nastúpenie osôb, tovaru a nie nezávislé od vôle vodiča , ale nové technické katastrofa, vraj ako sa má brzdiť čo skôr zošliapnúť
Odpovedať
@duzu rozlišuje sa "zastavenie" a "zastavenie vozidla" Zastavenie = je závislé od vôle vodiča. Uvedenie vozidla do pokoja na čas nevyhnutný na nastúpenie alebo vystúpenie osôb, naloženie alebo vyloženie nákladu. Zastavenie vozidla = je nezávislé od vôle vodiča. Porucha vozidla, kolóna, prekážka,... Ak toto nevieš, a nieje to žiadna novinka, treba odovzdať VP na najbližšom oddelení PZ SR.
Odpovedať
@duzu vzdy boli chytaky. Mna este dostala (do popuku) otazka co sa stane ked vozidlo prejde cez hlboku mlaku. 😵‍💫 Technicke akoze tie kontrolky a tak. Ano nemam sajnu co je kategoria L1e a teda nemam sajnu aka hlbka dezenu ma byt. Ale to bude v ucebnici predsa. Aj tak bola cela autoskola vzdy len o nabiflovani.
Odpovedať
@megdesign zbytočný chyták vždy zastavíš vozidlo, či to chceš ty alebo premávka
Odpovedať
@palo18 postupne pribúdali viaceré motocykle podľa výkonu a rýchlosti, doteraz boli prístupné testy na vodičák zdarma , od nového roka voľné len prvých 5 , ale ešte na terajší 27 otázok od 1.4.2023 sa zobrazí správna odpoved až po skončení testu, nie priebežne ako napr, na šoferuj.sk tam sú stále zdarma , ale už neplatné otázky, napr. akou minimálnou rýchlosťou môžeš ísť po diaľnici v obci, to už neexistuje, diaľnica je všade diaľnicou bez označenia obce, rýchlosť je nastavená značkou
Odpovedať
ahojte tak som si dal aj ja ten testik 🙂 zvladol som ho na 85/100, takze som nepresiel. 🙂 otazky, ktore som nezodpovedal boli zvacsa ohladom novych znaciek, ktore som este ani na cestach nevidel, napr, oznacenie jednostopovych vouzidiel do 400 kg, ja som dal motorky a mopedy, ... 🙂 No a zistil som, ze unavu pri soferovani sposobuje husty dazd a snezenie 🙂 tak ja neviem, ale ked som sa dostal do lejaku, alebo prietrze, tak adrenalin mi tak vystupil, ze vtedy by som asi fakt nezaspal 🙂 potom bola otazka, co znamena ruka pokrcena dohora v lakti. nebolo zadefinovane, koho ruka pokrcena, ci cloveka na ceste, alebo vodica v aute spravna odpoved mala byt, ze ukazovanie zmeny smeru do opacnej strany. tak tejto slovnej skolomenine nerozumiem doteraz, o co tam autorovi islo 🙂 No ja neviem, ale niektore otazky su polozene nejednoznacne, pre ucastnika premavky uplne nepochopitelne kurnik, a to este spolupracujem na skole smyku a bezpecnej jazdy 🙂
Odpovedať
@duzu aký chyták prosím ťa? 😄 Ak je značka zákaz zastavenia, ale zastaví tam vozidlo nezávisle od vôle vodiča, nemôže vodič vozidla dostať pokutu. To nieje žiaden chyták, ale práveže reálna vec, čo sa môže v premávke stať...
Odpovedať
@jurkoboss ja som si to dal včera dva krát a dnes dva krát (včera dávalo úplne iné otázky ako dnes...) a menej ako 91 bodov som nemal... Pohoda. Práveže mi to príde až moc ľahké .... A áno. Vľavo ukážeš cez okno/na motocykli normálne vľavo a vpravo hádam nebudeš vystrkovať ako šofér sediaci vľavo, ruku cez pravé okienko... Vtedy platí, že ruka zohnútá v lakti smerom nahor je odbočenie vpravo. Rovnako aj na motocykli. Platí vtedy, keď ti nejdú dávať znamená o zmene smeru jazdy smerovými svetlami...
Odpovedať
@jurkoboss ved to šmyky , teraz už má vozidlo bezpečné prvky ako vozidlo nedostať do šmyku , iné sú riadené šmyky pre rýchlu jazdu na iných povrchoch, to z bežným novým už nejde
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu ano, v tomto mas scasti pravdu. ale nie vsetci jazdime na najnovsich autach. Obcas sa tam ukaze ucastnik kurzu este aj s autom bez ABS, nehovorim uz o nejakych ASR, ESP a podobne. Ale aj tak, najdolezitejsi je vodic. Ked to napalis do zakruty prilis rychlo, tak jednoducho ta uz nezachrani ziaden system. Nieco mozno skoriguje, ale letis zo zakruty tak ci tak. Potom je len na roznych faktoroch, ci mas nedotacavy, alebo pretacavy smyk.
Odpovedať
@megdesign tam nebola žiadna značka uvádzaná, nepleť to jednoducho čo je zastavenie , naprvý krát 89, na druhý 93, robím testy nonstop ktoré sú dostupné na nete doteraz všetke na plný počet, mám technické zameranie, no tak blbé otázky by som tam vôbec nedal k čomu je to vôbec dobré? niekto ani nevie kde je aký motor , no jazdí vynikajúco, kamarát dokonca nerozoznáva ani farby,vidí to ako čierno-biely obraz z inou úrovňou šedej
Odpovedať
@megdesign presne, som ocakaval, ze daju odpoved o odboceni pravo, ale v ponuke bolo tam len odbocenie vlavo, zastavenie vozidla, a zmena smeru do opacneho smeru. toto je to, co mi absolutne nedavalo logiku
Odpovedať
@duzu ty si furt meleš svoje. 😄 Ja ti píšem, že ak by si mal v reálnej situácii značku zákaz zastavenia a pred tebou bude kolóna, nehoda, prekážka,.... a ty tam zastavíš, tak nemôže k tebe prísť fízel a pokutovať ťa, že si zastavil na zákaze zastavenia, lebo si "nezastavil", ale "zastavil vozidlo". Už tomu chápeš, či ešte treba dačo vysvetliť?
Odpovedať
@jurkoboss zmena smeru do opačného smeru je správne. Lebo môže nastať situácia, že príde niekto z UK, akurát na SVK mu prestanú ísť blinkre. Tak vtedy vystrčí ruku z pravého okienka a ak ju ohne nahor ide do ľava... Proste ak vybehne ruka z hocijakého okienka a ohnutá je v lakti nahor, človek chce ísť presne na opačný smer, ako je ten, z ktorého vybehla ruka. 😄
Odpovedať
@megdesign fakt? 🙂 a co je opacny smer? ked idem na sever, tak predpokladam, ze opacny smer je na juh, a nie doprava na vychod 🙂
Odpovedať
no celkovo si myslim, pri niektorych otazkach by si pravnici zgustli 🙂
Odpovedať
@jurkoboss hore vysvetlené...
Odpovedať
@jurkoboss hore vysvetlené...
Odpovedať
@megdesign jazdím hodne dlho no ešte som nevidel niekoho dávať smerovku rukou, väčšinou niekoho zdraví, no šofér busu mi povedal ako sa zdravia ak máva rukou vpravo-vľavo je bezpečná cesta bez fízlov , ak hore -dole možno ťa zastavia ak ťa nepoznajú
Odpovedať
@duzu ale to, že si ty nikoho nevidel dávať znamenie o zmene smeru jazdy rukou nemá nič spoločné s tým, že je to tak vo vyhláške. 😄 Máš to ako šofér ovládať.
Odpovedať
@megdesign zrejme si dnes vystupoval ako policajt, ešte sme tak nekomunikovali
Odpovedať
@duzu Ako dlhoročný vodič by si mal ovládať rozdiel medzi zastavením a zastavením vozidla. A nie sa vadiť, že je to chyták, slovičkárenie a podobne. Ukazovať smer jazdy rukou som ešte nevidel nikoho, no keď raz uvidím, neprekvapí ma to a budem presne vedieť, čo pod tým dotyčný myslí.
Odpovedať
@ralf364 asi tak nejak. Ako tak ale vidím, bude to s tými novými testami v celku zaujímavé
Odpovedať
@megdesign Aký význam má v praxi ten rozdiel? Čo sa stane ak neviem či som zastavil alebo zastavil vozidlo? Vodičák sk. C som robil v sedemnástich rokoch ešte som mal v ňom obmedzenie do dátumu keď dosiahnem dospelosť, že môžem šoférovať len traktor a malú motorku a celú dobu jazdím bez nehody napriek tomu, že som nerozlišoval tieto dva pojmy, takže podľa teba mám vrátiť vodičák??? Ja keď vidím čo jazdí po cestách tak sa mi ježia všetky chlpy aj na plešine a to mnohí ten rozdiel vedia, ale čo robia je hrôza.
Odpovedať
Celkom plodná debata. 😄 Opačný smer znamená opačný smer. Ako vodič sedím na ľavej strane, čiže pri znefunkčnení blinkru dám znamenie o zmene smeru jazdy ľavou rukou, čiže odbočujem vľavo. A to, opačným smerom znamená vpravo. Hlava-mapa. Čiže ruka zdvihnutá hore (pre hnidopichov - ohnutá v lakti, čiže prsty smerujú hore) znamená len to, že sa chystám odbočiť vpravo. Samozrejme, ak by som bol z UK, Nového Zélandu, či kde to ešte majú autá s pravostranným riadením, je to hádam logicky naopak, pravá ruka mi trčí z okna, odbočujem vpravo, a keď ju zlomím v lakti smerom hore, odbočujem vľavo. Osobne som to ešte nevidel naživo, ale logiku to má. Treba na ceste trošku aj premýšľať. Veľa vecí v autoškole možno naoko zmysel nedáva, ale v praxi som za veľa vecí naučených v autoškole neskutočne rád. Ale záleží aj na inštruktoroch. A našťastie som mal výborné inštruktorky aj inštruktorov. Jedna si počas jazdy sklopila trošku operadlo, spravila si pohodlie a bavili sme sa o jej pečení na Vianoce a s druhou sme šli na cigánsku. S inštruktorom sme sa bavili o autách. Ale pritom naučili naozaj veľa. Navyše, keď som mal pocit, že neprejdem medzi autami odparkovanými na ceste, tak ma inštruktorka donútila prejsť medzi nimi, zrkadlo od zrkadla bolo max na 1 cm. Ale prešiel som to. Ale to je už cca 15 rokov.
Odpovedať
@megdesign lenze toto nie su testy z matematickej olympiady. Ziaci na skolach maju problem so zakladnymi urovnami logiky a odrazu ju od nich ocakavame? Otazka je proste zbytocne spelukativna. Nehovoriac o tom, ze je otazne ci je auto bez funkcnych znameni o smere jazdy sposobile na cestnu premavku ak si odmyslim veterany ktore stretnut je taka rarita ze o tomto pravidle dovtedy aj zabudnes.
Odpovedať
@dodok nerieš aký to má význam. Rieš to, že je to tak dané v zákone o cestnej premávke. A môžeš sa postaviť aj na hlavu, ale ak je to raz tak v zákone o cestnej premávke, tak to tak proste je. A vieš ako sa hovorí. Neznalosť zákona neospravedlňuje. So mnou nepolemizuj aký tam je rozdiel. Polemizuj s policajtom, keď sa ti také niečo stane...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?