Mám zaplatiť 1000€ zálohu za auto na dovoz?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň prajem,, prosím vás poraďte mi niekto. Mám zložiť zálohu 1000€ na auto čo mi má doviezť jeden chalan. Vyzerá seriózne, ale samozrejme sa osobne nepoznáme,len email a telefón hovory, poslal mi svoj prefoteny občiansky ( už aj ja jemu 😳), ale vyzerá že je to naozaj jeho pravá identita aj podľa fotky na mesengeri+ občiansky. Čítala som milion článkov o podvodnikoch tak teraz neviem úplne som na vážkach, či poslať tu zalohu. Zmluvu mi poslal, to vyzerá dôveryhodne ale to je asi najmenej zbuchat..aj že vráti zálohu atď ak auto nebude do istej doby, ale vôbec neviem keď to nepodpíšem osobne či to platí pred zákonom ak by to bol podfuck.. dopredu neplatiť zálohy teraz samé články.. Čo poradíte čo spraviť? Ďakujem!!
Odpovedať
Ak máš číslo jeho OP a sériu dá sa ľahko overiť či je to odcudzený alebo stratený preukaz.
Odpovedať
@prirodokochac Súhlasím s Tebou. Minulého roku som zháňal dáke Pajerko, príp. dačo iné 4x4, tiež na podobný účel ako @skena , teda do lesa, na huby, nejaké drievko do krba... Drahé som nechcel, radšej staršiu šunku, ale aby motoricky bola dobrá. (a nemusí mať ani TP) 😉 Poobzeral som sa teda po západných bazaroch, mám aj príbuzných čo pracujú v Holandsku, Belgicku, aj oni mi tam zháňali.... Nič solídne sme nenašli. Porovnateľné autá (značka, stav, vek, km...) boli tam min. o polovicu drahšie než u nás. A to som sledoval trhy dosť dlho...
Odpovedať
Profilova fotka
ono uz to nie je tak, ze v zahranici zozenies nieco lepsie. my sme tak zhanali auto minuly rok a nakoniec sme ho nasli vo vedlajsom meste
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?